Pultová střecha má jednu střešní rovinu s hřebenem a okapem a tři štíty (2 boční a 1 hřebenový). Používá se na stavby na hranici pozemku, na přístavky, na části činžovních domů přiléhající podélně k sousedním domům a v ekologické architektuře na nízkoenergetické (pasivní) domy. Je velmi vhodná pro použití u mobilního domu. Variantou tohoto  typu střechy je opatřen náš  mobilní dům FUTURE.

 

Sedlová střecha je historicky nejběžnější typ střechy používaný v Česku, je velmi rozšířena v řadové zástavbě rodinných i bytových domů. Má dvě střešní roviny s hřebenem, dvěma okapy a dvěma štíty. Jedná se i o nejčastěji používanou střechu u mobilních domů. Tento typ střechy najdete na našich mobilních domech typu BASIC , STANDARD  a  DE LUXE.

 

Mansardová střecha je variantou střechy sedlové, každá její polovina mezi hřebenem a okapem se skládá ze dvou střešních rovin jiného sklonu. Vnitřní prostor pod touto střechou se nazývá mansarda, neboli obytné podkroví, podle francouzského  architekta Françoise  Mansarta. Mobilní dům s tímto typem střechy najdete v naší nabídce pod názvem  MANSARDA.

 

Valbová střecha se od sedlové liší tím, že má na koncích místo štítů šikmé  roviny (valby). Pokud jsou okapy těchto rovin ve stejné výšce jako okapy sedlové střechy, je to střecha valbová, pokud jsou výš, je to střecha polovalbová . Obojí se používá u volně stojících budov obdélného půdorysu. Tento typ střechy se u mobilních domů nepoužívá.

 

Zdroj: Wikipedie.org

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište