Z jakých materiálů je vlastně mobilní domek?:

Podvozek mobilního domku je z ocelových I profilů, a je opatřen  jednou až třemi nápravami, speciálními koly s vysokou tonáží a dále ojí a přípojným zařízením ISO 50 k připojení za off-road.

Dřevěná konstrukce mobilního domku je z hoblovaných vysušených hranolů, na vnější i vnitřní záklop domku je použito desek OSB ECOFINISH, s výplní minerální vatou, konstrukce podlahy je z fošen, zaklopena OSB ECOFINISH PD a vyplněna minerální vatou. Střechy mobilních domů jsou variabilní, izolovány jsou minerální vatou. Vnitřní povrch domků tvoří omítka a malba, výjimečně také obkladové palubky Perfect panel, vnější povrch mobilního domu pak palubky Plastivan v barevné škále, zateplená fasáda (polystyren), nebo dřevěné fasádní profily (modřín).

Výplně stavebních otvorů mobilheimů doplňují plastová okna a dveře profilu KBE s izolačním dvojsklem, nebo na přání s trojsklem, v barevné škále a možností mnoha doplňků, jakými jsou například vnitřní horizontální, nebo vertikální žaluzie, sítě proti hmyzu, meziskelní příčky a předokenní rolety. Stínící technika hraje u mobilních domů velmi důležitou roli.

Finální podlahy v mobilních domech jsou laminátové plovoucí, se širokou škálou dekorů a typů. Do koupelny a na WC je vhodné použít PVC, nebo vytápěnou dlažbu. Ke standardní výbavě námi vyráběných mobilních domků patří koupelna se sprchou, nebo vanou, umyvadlem, WC a ohřevem TUV. Vytápění ve standardních řadách je řešeno přímotopnými panely. České mobilní domky jsou vybaveny normalizovanými rozvody elektřiny, včetně TV rozvodu a dalších slaboproudých rozvodů, dále rozvody vody a odpadů a jsou připraveny k napojení na pevné, nebo pohyblivé inženýrské sítě.

K odvodnění střechy jsou v mobilním domu instalovány okapové žlaby a svody Marley, které jsou lehké a bezúdržbové,  přitom i estetické. Pro zimní období je možnost použití topných kabelů, které lze připojit jednoduše na venkovní zásuvku. V dalším článku se zmíním o variantách vytápění a chlazení mobilních domků.

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište