Zázrak

Bydleli jsme v malé garsonce na sídlišti, kterou jsme dostali od mých rodičů jako svatební dar. Po počátečním nadšení z bytečku, jsme ale začali objevovat různé nešvary. Hnijící rohy šedivého umakartového jádra, rozpadající se plechová kuchyňská linka, spáry mezi panely, které popraskaly při každé změně venkovní teploty. A k tomu to neustálé vrtání.

Asi po dvou letech neustálých drobných oprav jsem změnil zaměstnání a docela si platově polepšil. A začalo plánování. Jenže nová koupelna by vyšla asi na sto tisíc a kuchyňská linka se všemi spotřebiči taky tak. O nové podlaze a štuku na stěny ani nemluvím. Navíc jsme tak nějak začali přemýšlet o dětech. Takže co dál? Vzít si půjčku a jít do rekonstrukce, nebo si vzít ještě vyšší půjčku a byt vyměnit za větší, nebo jít rovnou do hypotéky a koupit si nový byt? Jenže co, když to při dětech z jednoho platu neutáhnu? Naprosto neřešitelná situace! Chtělo by to nějaký zásah vyšší moci, nějaký zázrak. A světe div se, zázrak přišel. Zázrak jménem mobilní domek.

Bylo to asi v půlce léta. Kamarád nás pozval na malou zahradní párty. Bylo tam pár známých, pár lidí z okolí, ale hlavně kamarádův soused. Popisovali jsme známým naše dilema s bytem, když vtom se k nám přitočil soused a řekl, ať si pořídíme mobilní domek jako on, je to levné a komfortní. Zírali jsme všichni přes plot na jeho dům a nechápali. Stál tam normální dům jako každý jiný. Soused se chvíli jen usmíval, ale pak mu to nedalo a pozval nás na exkurzi. Nadšeně nám ukazoval skryté prvky mobility a bylo znát, že je na svůj mobilní domek pyšný. A my zas neskrývali úžas nad tím, jak je domek k nerozeznání od jiných, nemobilních, domů. Když nám pak ještě prozradil cenu, podívali jsme se s ženou na sebe a bylo rozhodnuto. Prostě láska na první pohled.

Hned druhý den jsme vyhledali jím doporučené stránky www.mobinidomky.cz a začali konečně řešit náš bytový problém. Manželčini rodiče měli na kraji Prahy chatku na poměrně velkém pozemku a tak nám nabídli, že ho přepůlí a na volné části si můžeme náš mobilní domek „zaparkovat“. Garsonku jsme prodali a za utržené peníze jsme si pořídili luxusní mobilní domek se třemi pokoji a kuchyní, zaplatili za pozemek a ještě jsme zvládli novou domácnost poměrně slušně vybavit. Bez hypotéky, bez půjčky.

Teď je konec listopadu, v krbových kamnech plápolá oheň, my popíjíme horký čaj a  těšíme se na jaro, na nový přírůstek do rodiny…

Autor: Spokojený zákazník naší společnosti