Spokojený zákazník nám poslal dopis

Před pár lety jsem si splnil svůj dětský sen, koupil si polorozpadlý statek a pustil se do jeho rekonstrukce. Moje romantické představy se v tu chvíli proměnily v noční můru. K budovám jsem se prosekával jako princ k Šípkové Růžence a většinu z nich jsem nakonec stejně musel strhnout. Respektive to, co z nich po letech socialistického hospodaření zbylo. Některé jsem, s pomocí dobových kreseb a rad starousedlíků, časem znovu postavil, ale než na to došlo, musel jsem vyřešit zásadní problém. Počáteční dojíždění „na odpoledne“ se mi po nějaké době začalo zajídat, ale žádná z budov nebyla ve stavu vhodném pro pravidelné přespávání. Snad jen v létě. Ale i to jen s notnou dávkou odvahy a sebezapření. A tak jsem začal přemýšlet o jakési dočasné alternativě.

Nejprve jsem uvažoval o obyčejném dřevěném přístavku. Ale měl jsem velké dilema. Buď postavím rychle nějaký dočasný, ale budu ho muset později zbourat, nebo budu stavět pomaleji, ale na místě, kde už zůstane nastálo. Ani jedna varianta mi moc neseděla. Hlavně jsem neustále měnil místo, kde stavět. „Kdybych tak mohl postavit kvalitní přístavek a pak ho případně celý posunout jinam!“ říkal jsem si v duchu. Myslel jsem na to tak intenzivně, že když jsem o pár dní později uviděl rodinný domek, jak si to peláší asi šedesátkou po hlavní, málem jsem s sebou seknul. Po chvíli jsem se ale vzpamatoval a okamžitě jsem spěchal domů na internet a jal se zjišťovat, co že jsem to vlastně viděl.

Mobilní dům!“ vyplivnul na mě vyhledavač. „No jasně, jak jinak, mobilní domek!“ Kdysi jsem něco podobného viděl v jednom starém americkém filmu. Chvíli jsem na síti hledal nějaké reference na různé výrobce mobilních domů a nakonec jsem se rozhodnul pro firmu www.mobinidomky.cz . Do třech měsíců jsem měl mobilní dům, který svým tvarem a venkovní fasádou evokoval staré vesnické stavení, na pozemku. Mohu v něm celý rok bez problémů bydlet a přitom si za humny budovat svůj vysněný velkostatek. A kdybych ho náhodou potřeboval někdy v budoucnu trochu posunout, tak není problém….