Celoroční mobilní dům je zapotřebí během zimního období vytápět stejně jako klasický dům. Během doby, kdy v mobilním domku nejsme, by vnitřní teplota neměla klesnout pod  5 stupňů celsia a v žádném případě pod bod mrazu. Na přímotopných panelech nové generace , které jsou součástí základní výbavy mobilního domu, je již stupeň pro temperaci součástí termostatu, a je označen piktogramem.

Jak to bude v zimních měsících se spotřebou ?

Pokud máte v mobilním domku vše na elektřinu a máte sjednaný vhodný tarif (ideálně D45), budou se vaše měsíční náklady na provoz u domku o velikosti 60m2 pohybovat v rozpětí 2 – 3 tisíce korun. Rozdíl ve spotřebě mezi přímotopnými panely a ústředním topením s elektro-kotlem je zanedbatelný. V případě instalace krbových kamen dosáhnete však úspory až 50% nákladů. Rovněž tak ušetříte u podlahového vytápění a splitové klimatizace, a to až 20%.

Zamrzání okapů a svodů

Zamrzání lze zabránit instalací samoregulačního topného kabelu, který připojíte jednoduše do venkovní zásuvky mobilního domku. Stejný kabel lze použít i proti zamrzání vody, a to zejména v případě, pokud mobilní dům nemá obvodový sokl.

V neposlední řadě nezapomeňte, že chráněný vstup do domku (závětří), spolu s ochranou prosklených ploch (žaluzie, závěsy) vám mohou ušetřit nemalé částky za vytápění. Přitom je ale, obzvláště během topné sezóny, nutno zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu a odvod  vlhkosti. Vlhkost vzduchu by se v mobilním domku měla optimálně pohybovat kolem 60%.

Naše další aktuality

 • ZMĚNA CENÍKU OD 1. 5. 2021 – MOBILNIDOMKY.CZ

  Zveřejněno: 30. 4. 2021
 • I my jsme pomáhali

  Zveřejněno: 25. 5. 2020
 • Covid-19 a provoz naší kanceláře MobilníDomky.cz

  Zveřejněno: 8. 4. 2020
 • Jeden z dalších dokončených mobilních domků DE LUXE

  Zveřejněno: 19. 6. 2019

Zavolejte nám nebo nám napište